unicare > Služby > Pilates

Pilates

  « späť na krúžky pre deti

Pilates pre deti

Čo je pilates

Cvičenie Pilates je jeden z najúčinnejších cvičebných programov zameraný nielen na rozvoj telesnej kondície, ale najmä na celkové zlepšenie pohybového aparátu, na zdokonalenie koordinácie pohybov a správneho držania tela.

 

Tento cvičebný systém rozvíja nielen vonkajšie svalové partie, ale posilňovaním centra tela posilňujeme aj vnútorné svalstvo.

 

Pilates pre deti vychádza z metódy Pilates, hravou formou, za sprievodu detských pesničiek, si deti osvojujú správne návyky dýchania a držania tela.

 

 

Prečo = dôvod rozhodnúť sa

Okrem celkového spevnenia svalového tonusu sa deti naučia vnímať svoj dych a správne hlboko dýchať, precvičia si chrbticu, naučia sa držať chrbátik a ramená v správnej polohe, rozhýbu kĺby aj drobné kĺbiky a nôžky. Cviky sú jednoduché, vhodné aj pre deti, ktoré nie sú veľmi pohybovo zdatné.

 

Kurz pomáha u detí rozvíjať viaceré kompetencie:
 • osobnostné (intrapersonálne) 
 • sociálne (interpersonálne) 
 • komunikatívne 
 • kognitívne
 • psychomotorické

 

Ako

Za sprievodu detských pesničiek deti spolu s lektorkou cvičia jednotlivé cviky. Lektorka deťom prijateľným a zrozumiteľným spôsobom vysvetlí, čo majú robiť a ako pritom dýchať.

 

Cvičenie môže prebiehať dvoma formami:

 1. párové cvičenie rodičov s deťmi - mamičky alebo oteckovia vykonávajú cviky spoločne so svojimi deťmi. Párové cvičenia s rodičmi ako spoločne zdieľaná aktivita posilňujú pocit spolupatričnosti, vytvárajú možnosť „opakovať“ si cvičenia spoločne aj doma a hlavne prospievajú nielen deťom, ale aj rodičom, ktorí pri množstve povinností nestíhajú pravidelne cvičiť a kompenzovať tak stres a prácu s počítačom.
 2.  
 3. aktivita pre deti bez prítomnosti rodičov – menšie (do 10) alebo skupiny  detí za prítomnosti ďalšieho asistenta (max. 10 detí/lektora, asistenta)

 

Stretávať sa budeme 1x týždenne. 1 kurz obsahuje 8 lekcií

 

Cena: 50€/ 8 lekcií + 2 náhradné lekcie, pitný režim, darček na záver kurzu 

Rozvrh »tu  

 

V každom kurze je maximálny počet 10 detí/lektora

 

S kým

JUDr. Tatiana Stanová je povolaním právnička, dlhé roky pôsobila v korporátnej sfére. Odborné osvedčenie inštruktora pilates získala v roku 2012. Sama k tomu hovorí: „Pilates som začala cvičiť predovšetkým preto, aby som si vyriešila vlastné zdravotné problémy, ktoré som nadobudla dlhoročným sedavým zamestnaním.

Dnes dokážem oceniť, čo znamená takéto pravidelné cvičenie pre naše telo. Preto je dôležité začať s cvičením už v rannom detstve s cieľom vytvoriť zdravé návyky najskôr ako to ide.

prihláška na detský krúžok

Letné tábory v UniCare

Letné tábory v UniCare

Hracia stena T-WOOD

Hracia stena T-WOOD

Lucinka Pusinka na DVD

Lucinka Pusinka na DVD v UniCare centre

Nové kurzy v UniCare Centre

 

Nové kurzy v UniCare Centre

Interiérové ihrisko 9.00-19-00
Prečo klienti preferujú služby UniCare centra

 

Why our clients prefer UniCare center services

Flexi starostlivosť

Flexi starostlivosť

10 + 1 DÔVODOV PREČO PRÍSŤ do UniCareCenter

» viac

 

UniCareCenter

 

... čaká Vás jedinečný a inšpiratívny...

  prístup
  prostredie
  pedagógovia