unicare > Služby > LucinkaPusinka - škola výslovnosti pre najmenších

Škola výslovnosti pre najmenších

Lucinka Pusinka

Učí sa vaše dieťatko rozprávať? Chcete ho v jeho snahe podporiť a zároveň sa ubezpečiť, že sa naučí vyslovovať správne všetky hlásky?

 

Od teraz v UniCare centre nájdete výborné DVD o Lucinke Pusinke, s ktorou aj domáce logo tréningy sa stanú zábavou. Žmurkajúci

 

Naša UniCare nezisková organizácia podporuje Silviine ďalšie dieťa – DVD o Lucinke pusinke.

Ako a prečo DVD vzniklo si prečítajte »tu 

Odskúšané úspešne na deťoch  Žmurkajúci


Alebo chodíte k logopédovi a chcete doma s dieťatkom trénovať, ale neviete ako?


V oboch prípadoch sú nahrávky Lucinka Pusinka pre vás tou najlepšou voľbou.


Doporučujeme, aby ste sledovali naše nahrávky spolu s vašim dieťatkom, pozorne počúvali ako dosiahnuť správne položenie jazýčka a sledovať, či dieťatko pri fixovaní slov naozaj vyslovuje správne.

 
Ak potrebujete trénovať len jednu hlásku, pustite si úvod s rozcvičkou jazyka a potom len danú hlásku niekoľkokrát. Trénovanie každej hlásky trvá cca 5 minút, spolu s rozcvičkou stačí, ak sa budete venovať cvičeniu cca 20 minút. Vieme, že deti zvyčajne ani dlhšie nevydržia.


Každá naša nahrávka začína úplne rovnako – rozcvičkou jazyka. Tak, ako je rozcvička tela dôležitá pre ľahký pohyb, je rozcvička jazyka dôležitá pre jeho ohybnosť a ľahšie trénovanie. Lucinka Pusinka vám ukáže ako na to. Je to zábava.

Pozor: DVD nenahrádzajú doporučené terapie u logopéda.

 

DVD 1 - CENA 12€

Lucinka Pusinka 1Na tomto DVD trénujeme hlásky P, T, K, M, H a N. Tieto hlásky by malo byť dieťatko schopné vysloviť čistookolo 3.roka


Lucinka Pusinka vám v tomto DVD porozpráva o pirátoch, o tancovaní či koláčoch, ukáže vám ako sa smeje ona aj jej kamaráti Tibi a Pali Palička, prečíta príbeh o myške Monike a macovi Lacovi a tiež o tom, na akom koncerte bola Panda Nela.

 
Detičky sa naučia veselé piesne a získajú bohatú slovnú zásobu.

OBJEDNAŤ

 

DVD 2 - CENA 12€Lucinka Pusinka 2
Na tomto DVD trénujeme hlásky F, V, G, B, J a D. Tieto hlásky by malo byť dieťatko schopné vysloviť čistookolo 4 roka.

 
Lucinka Pusinka vám na tomto DVD porozpráva o tom, prečo žirafa Filoména chcela odísť zo ZOO, do koho bol zaľúbený vodník Vilko aj aký darček dostal Tibi na narodeniny.

 

Detičky sa naučia pesničku o blške Beáte, zahrajú sa na vojakov a Lucinka im porozpráva, prečo je domov najkrajšie miesto na zemi.

OBJEDNAŤ

 

DVD 3 - CENA 12€
Na tomto DVD Lucinka Pusinka 3trénujeme hlásky L, S, C, Š a najťažšiu hlásku R.

  
Hlásky S,C a Š
sme vybrali z rady sykaviek. Hláska L je hneď po hláske R najťažšou hláskou. Sykavky a hlásky L a R by deti mali vedieť čisto povedať okolo 7 roka.

 
Lucinka Pusinka porozpráva deťom o svojej kamarátke Linde, o sovičke ktorá pomohla nájsť domov pre psíka, ktorý sa zatúlal v lese, ukáže im svoje nové šaty a vysvetlí deťom prečo bociany odlietajú do teplých krajín. A na záver sa deti naučia krásnu pesničku plnú slovíčok s písmenkom R.

OBJEDNAŤ

 

Alebo si objednajte všetky 3 DVD so zľavou 3€ (namiesto 36€ zaplatíte 33€ a k tomu získate darček od UniCare centra)

 

Objednávka DVD Lucinka Pusinka

 

(na označenie viacerých produktov stlačte ctrl a označte produkty) 

 

Príbeh o Lucinke Pusinke

Čo dokáže mama

Keď nemôže hora k Mohamedanovi, príde Mohamed k hore. Silvia, skvelá mama Tobiasa, ktorá hľadala spôsob ako pomôcť svojmu synovi pri trénovaní hlások, s ktorými mal problém, nenašla vhodný návod na domáce tréningy.

 

Starostlivo nazbierané cvičenia na domáce úlohy od logopedičky, ku ktorej Tobi chodil, sa stali základom nápadu – vytvoriť nahrávky, ktoré pomôžu rodičom v pohodlí domova ďalej trénovať tie najproblematickejšie hlásky.

 

Aby výsledok jej snaženia bol nielen pre rodičov, ale aj pre deti dostatočne atraktívny vymyslela si Lucinku Pusinku. Zuzka Kráľová, herečka, speváčka a režisérka vdýchla Lucinke Pusinke život tým, že sa na niekoľko dní stala malým dievčatkom, ktoré prevádza cvičeniami s písmenkami deti a ich rodičov.

 
Najväčším zadosťučinením pre Silviu bolo, že malý Tobi, ako prvý divák, sa okamžite chytil a začal si pospevovať pesničky s Lucinkou Pusinkou a opakoval a opakoval všetky slovíčka, čo sa krásne odrazilo na zdokonalení výslovnosti mnohých písmeniek. Už mu chýba iba posledné, to najťažšie R. Ale maminka vie ako na to, a to sa dozvedia aj všetci, ktorí si pozrú tretie DVD o Lucinke Pusinke.

 
Silvia sa podelila s nami o svoj príbeh, aby pomohla ostatným rodičov nerobiť tie isté chyby, ktorými sama prešla. Dnes vie, že ak dieťa v útlom veku „nebľaboce“ môže byť znak toho, že bude mať problém s rečou. Prevencia a správne cvičenia sú jednoduchšie ako neskôr odstraňovať nesprávnu výslovnosť zle zafixovaných hlások.

 
DVD o Lucinke Pusinke je jednoduchý a účinný sprievodca správnym nacvičovaním hlások na domáce použitie. Nezisková organizácia UniCare podporuje Silviu v jej nápade, DVD o Lucinke Pusinke odporúčame všetkým rodičom detí už od útleho veku (odkedy začnú hovoriť). DVD o Lucinke Pusinke je vhodné aj pre materské školy, pre zaradenie do krátkych rozcvičiek detských jazýčkov.

 
Z našej skúsenosti môžeme potvrdiť, že väčšina detí lepšie spolupracuje pri pravidelných tréningoch za prítomnosti ostatných kamarátov a pani učiteľky. Rodičia následne doma trénujú so svojimi deťmi pre nich problematické písmenká.

 

Letné tábory v UniCare

Letné tábory v UniCare

Hracia stena T-WOOD

Hracia stena T-WOOD

Lucinka Pusinka na DVD

Lucinka Pusinka na DVD v UniCare centre

Nové kurzy v UniCare Centre

 

Nové kurzy v UniCare Centre

Interiérové ihrisko 9.00-19-00
Prečo klienti preferujú služby UniCare centra

 

Why our clients prefer UniCare center services

Flexi starostlivosť

Flexi starostlivosť

10 + 1 DÔVODOV PREČO PRÍSŤ do UniCareCenter

» viac

 

UniCareCenter

 

... čaká Vás jedinečný a inšpiratívny...

    prístup
    prostredie
    pedagógovia