unicare > Služby > Rodinné centrum - kurzy pre dospelých s deťmi - cvičenie pred pôrodom

Cvičenie pred pôrodom

  « späť na kurzy pre dospelých s deťmi

 Detské centrum - cvičenie pred pôrodom

Čo je cvičenie pred pôrodom

Počas tehotenstva dochádza u každej ženy k fyzickým - telesným zmenám. Nejde len o narastanie bruška vplyvom nárastu maternice, ktorá sa zväčšuje podľa toho ako rastie bábätko, ale mení sa aj rozloženie vnútorných orgánov, svalstvo je inak zaťažované a napínané a v neposlednom rade sa žene mení aj ťažisko. Práve cvičenie pred pôrodom pomáha tehotnej zvládať náročné zmeny organizmu a dobrá fyzická kondícia vplýva pozitívne i na jej psychiku, čím prispieva k zdravému vývinu bábätka. Cvičenie pred pôrodom je určené pre všetky tehotné, ktoré ukončili 12 týždeň tehotnosti a majú potvrdené gynekológom fyziologické tehotenstvo. Je zamerané na precvičovanie a posilňovanie svalstva, ktoré je v čase tehotenstva enormne namáhané. Vhodnými cvikmi precvičujeme najmä oblasť krku, chrbta, drieku a svalstva panvového dna, ale i svalstva dolných a horných končatín. Cvičenie pred pôrodom zahŕňa i nácvik správneho dýchania počas gravidity, ale i v čase I. a II. doby pôrodnej.

 

Prečo = dôvod rozhodnúť sa

Ak si zvykne žena v tehotenstve pravidelne cvičiť, bude sa nielen cítiť spokojnejšia, ale zlepší sa aj jej fyzická kondícia. Dobrá kondícia vplýva pozitívne i na psychiku a takto sa dokáže žena príjemne pripraviť na blížiace sa mesiace plné zmien.

 

Cvičenie pred pôrodom:

 • znížuje únavu počas tehotenstva
 • pravidelné cvičenie pomáha zmierniť alebo úplné odstrániť bolesti chrbta, kŕče v nohách, dýchavičnosť a zápchu
 • podporuje zdravý vývin bábätka
 • zvyšuje predpoklad bezproblémového priebehu pôrodu
 • pomáha tehuľke spoznávať svoje telo a reagovať na jeho potreby
 • zvyšuje odolnosť organizmu voči chorobám
 • pomáha zlepšiť metabolizmu
 • prináša návyk správneho dýchania
 • endorfíny, hormóny, ktoré pri cvičení telo uvoľní zlepšia tehuľke náladu

 

 

Extra bonusbezplatná služba opatrovania Vášho skôr narodeného dieťaťa – počas celého kurzu cvičenia pred pôrodom máte môžnosť využiť profesionálne služby opatrovania Vášho už narodeného dieťaťa v priestoroch nášho centra. 

 

Ku kurzu "Cvičenie pred pôrodom" odporúčame extra balíčky odborného poradenstva v oblasti predpôrodnej prípravy formou podľa Vašich osobných preferencií » viac

 

Ako

Cvičenie prebieha na fitloptách pri hudbe, ktorá dotvára príjemnú, pohodovú atmosféru a dodáva tehotným dobrý pocit z cvičenia. Cvičiteľka vysvetľuje počas cvičenia, na ktorú oblasť je konkrétny cvik zameraný, aby si cvičiaca tehuľka cvik dobre zapamätala a cvičila ho správne. Dôraz je kladený aj na výber vhodných cvikov, ktoré cvičiteľka prispôsobuje dĺžke tehotenstva a fyzickej kondícii tehuľky. Záverom cvičenia je nácvik autogénneho tréningu- relaxácii.

 

Kurz cvičenie pred pôrodom v našom centre otvárame v apríli 2011. O presnom termíne Vás budeme informovať telefonicky alebo mailom.

 

Termíny »viac         Cenník »viac (zobrazí sa po »prihlásení)

 

Podmienky: Tehuľka, ktorá chce navštevovať cvičenie pred pôrodom musí mať ukončený 12 týždeň tehotenstva. Tehotenstvo musí byť fyziologické, bez zdravotných problémov, ktoré by sa mohli cvičením zhoršiť.

 

S kým:

Mgr. Jana Wagnerová - pôrodná asistentka, poradkyňa a lektorka rodičovských kurzov pre prenatálne,  postnatálne a laktačné poradenstvo a ošetrovateľskú starostlivosť. 

100% garancia spokojnosti

 

 • je matkou troch dcér
 • ako bývalá športovkyňa (dva majstrovské tituly SR - v modernej gymnastike a pódiových skladbách) sa od roku 2001 aktívne venuje cvičeniam s tehuľkami ako i s mamičkami po pôrode
 • vyštudovala nadstavbové štúdium SZŠ MUDr. Ivana Hálka v Bratislave, odbor ženská sestra (pôrodná asistentka) a v roku 2009 ukončila magisterské štúdium odbor Ošetrovateľstvo, na VŠ zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety.
 • je štatutárnou zástupkyňou OZ Pro Natal, ktoré spolu so svojim manželom Rolandom založili v roku 1999 s cieľom humanizácie pôrodníctva a predpôrodnej prípravy v SR

Prihláška na kurz

Letné tábory v UniCare

Letné tábory v UniCare

Hracia stena T-WOOD

Hracia stena T-WOOD

Lucinka Pusinka na DVD

Lucinka Pusinka na DVD v UniCare centre

Nové kurzy v UniCare Centre

 

Nové kurzy v UniCare Centre

Interiérové ihrisko 9.00-19-00
Prečo klienti preferujú služby UniCare centra

 

Why our clients prefer UniCare center services

Flexi starostlivosť

Flexi starostlivosť

10 + 1 DÔVODOV PREČO PRÍSŤ do UniCareCenter

» viac

 

UniCareCenter

 

... čaká Vás jedinečný a inšpiratívny...

  prístup
  prostredie
  pedagógovia