UniCare > Services > KinderCareCenter - activities for parents and their children - sign language with singing and playing

Znakujeme so spevom a hrou

« späť na kurzy dospelých s deťmi

Detské centrum - BabySignsČo je znaková reč

Deti majú v sebe prirodzenú túžbu komunikovať s okolím. Je len na nás rodičoch či tu túžbu podporíme a začneme s nimi komunikovať. Znaková reč pre počujúce batoľatá je ľahký a prirodzený spôsob ako sa dorozumieť s vaším dieťaťom ešte pred tým, ako je schopné hovoriť.

Program znakovej reči Baby Signs® pomáha rodičom naplniť a podporiť túžbu dieťaťa komunikovať s okolím. Jeho cieľom je lepšia komunikácia, porozumenie a upevnenie vzťahu medzi rodičom a dieťaťom.

Používanie znakov u deti ešte pred tým, než sú schopné hovoriť, nie je nič nové. Väčšina detí sa naučí mávať na rozlúčku alebo vrtieť hlavičkou, aby nám dali najavo svoj nesúhlas. To sú často prvé znaky, ktoré sa deti prirodzene naučia. Znaková reč pre batoľatá s programom Baby Signs®, pomôže deťom naučiť sa oveľa viac znakov, aby sa s Vami ľahšie dorozumeli.

Vedecké štúdie profesoriek vývojovej psychológie Acredolo,Ph.D. a Goodwyn,Ph.D. preukázali, že znakovanie s babätkami metódou Baby Signs®

• znižuje frustráciu a vytvára dôveru

• umožňuje deťom podeliť sa o svoj svet

• upevňuje puto medzi rodičmi a deťmi

• odkrýva, ako sú deti v skutočnosti rozumné

• podporuje pozitívny emocionálny vývoj

• posilňuje sebadôveru detí

• napomáha deťom v období, kedy sa učia rozprávať

• dáva impulz k intelektuálnemu rozvoju

V čase keď sa detský rozum rapídne vyvíja, umenie dorozumievať sa posilní detskú sebadôveru a uľahčí nadväzovanie kontaktov s ostatnými deťmi a dospelými. Výsledkom je posilnená emočná inteligencia a nadpriemerná komunikačná schopnosť.

Kurz „Znakujeme so spevom a hrou“ učí batoliatka komunikovať cez znaky pri hre a veselých pesničkách.

Program Baby Signs® učí deti jednoduché, ľahko vykonateľné znaky, ktoré im umožnia komunikáciu s rodičmi a ostatnými, ktorý sa o ne starajú. Jednotlivé znaky, ktoré sa deti naučia, predstavujú buď samotné slová alebo jednoduché pojmy, napr. „mačka“, „som hladný/á“ alebo „to už stačí“. Na kurze sa deti tešia zo spoločných hier, ktoré vybrali autorky programu Acredolo a Goodwyn, tak aby napomáhali pozitívnemu rozvoju detí. Naučia sa veselé pesničky, spoznajú medvedíka Beebo, ktorý ich navštívi pri každej lekcii a pomôže im naučiť sa znaky. Každá lekcia ma inú tému vybratú zo všedného života  napr.: „návšteva parku“ a deti si na nej osvoja znaky z tejto témy.

Rodičia sa na kurze dozvedia praktické rady, ako  rozvíjať komunikačné schopnosti svojich detí  a podelia sa o svoje skúsenosti s ostatnými účastníkmi.

Podmienky: Kurzy korčuľovania začíname v marci 2011 o začatí kurzu ako aj konkrétnom termíne Vás budeme informovať telefonicky, alebo mailom. Stretávať sa budeme 1x týždenne. 1 kurz obsahuje 6 stretnutí.

Kurzy otvoríme pre deti vo veku:

• od 6 mes. do 10 mes.
  • od 10 mes. do 3 rokov

V každom kurze je maximálny počet 6 detí.

Mgr. Jana Ferencová – nezávislá certifikovaná inštruktorka programov znakovej reči pre batoľatá Baby Signs®.

100% garancia spokojnosti

• mamina 5 ročného Samka a 2,5 ročnej Hanky
  • komunikácii batoliat sa začala venovať keď mala Hanka 8 mesiacov, kde po absolvovaní Baby Signs® seminaru pre rodičov začala tento program znakovej reči využívať aj v komunikácii s ňou. Priniesol jej nesmiernu radosť a pokrok v Hankinom vývoji reči, už ako ročná komunikovala slovami a znakmi a ako 1,5 ročná rozprávala v krátkych vetách
  • v septembri 2010 absolvovala kurz inštruktoriek programov znakovej reči pre batoľatá Baby Signs® a stala sa nezávislou certifikovanou inštruktorkou programov znakovej reči pre batoľatá Baby Signs®